Асоціація «Укртютюн» підтримує дії правоохоронних і контролюючих органів у сфері протидії незаконній торгівлі тютюновими виробами

За останні пів року завдяки активним діям правоохоронних і контролюючих органів, посиленому парламентському контролю з боку податкового комітету та профільної ТСК, а також рішучій позиції легального бізнесу вдалося помітно знизити обсяг незаконної торгівлі тютюновими виробами. За даними останньої «хвилі» дослідження нелегального ринку тютюнових виробів, що проводиться КАНТАР Україна на регулярній основі вже понад 13 років, частка тіньового сектору тютюнового ринку знизилась з рекордних 25,7% у жовтні 2023 року до 19,1% у березні 2024 року. За попередніми даними (результати наступної «хвилі» дослідження КАНТАР Україна будуть опубліковані невдовзі) у квітні 2024 року відбулося подальше зниження частки тіньового сектору до 18% від загального обсягу ринку. Це перший приклад за останні чотири з половиною роки, коли зниження «тіні» відбувається послідовно протягом двох «хвиль» дослідження.

«Разом з тим, 18% – це загрозливо високий для національної економіки і обороноздатності держави показник незаконної торгівлі, еквівалентний понад 20 млрд грн недоотриманих бюджетом податкових надходжень. Більш того, зупинка на досягнутому означала б реактивне зростання тіньового сектору тютюнового ринку, який неодноразово демонстрував надзвичайну адаптивність і високу резистентність до дій правоохоронців, застосовуючи креативні підходи до виходу з кризових ситуацій» – зазначила Генеральний директор Асоціації «Укртютюн» Наталія ФЕСЮН.

У зв’язку з цим, Асоціація «Укртютюн» підтримує дії правоохоронних і контролюючих органів, зокрема, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державного бюро розслідувань, Державної митної служби України, Офісу генерального прокурора, Служби безпеки України, у сфері протидії незаконній торгівлі тютюновими виробами.