Контра FACTS

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему протидії нелегальній торгівлі тютюновими виробами

Результати конкурсу

Результати конкурсу

I

За оцінками журі, перше місце конкурсу посів Олег Булашев, журналіст Кременчуцької газети. Він отримує головний приз — 40 тисяч гривень.

II

Друге місце розділяють Олена Дворцова з видання “0512 сайт міста Миколаєва” та Маргарита Бубнова, журналістка сайту ”056 ua” з Дніпра.
Рішенням журі їм присуджено по 32 тисячі гривень.

III

Третє місце заслужено посіла Вікторія Мушик (Ростоцька), представниця видання "Ваш Шанс" із Сумської області.
Олена отримує грошову винагороду в розмірі 25 тисяч гривень.

Додаткові відзнаки*

Відзнаку від Юлії Самаєвої "За найкращу подачу матеріалу" отримала Тетяна Калмикова, журналістка видання "Поділля NEWS" із Хмельницької області.

Відзнакою від Наталії Фесюн "За найкращий пост у соціальних мережах" нагороджено Анатолія Аніпченка з Донецької області

Ще одну відзнаку від Наталії Фесюн "За найкраще висвітлення проблематики в регіоні” отримала журналістка видання “Ми — Вінничани” Софія Копач

*Додаткова відзнака передбачає премію розміром у 20 тисяч гривень

ЗМІСТ МАТЕРІАЛІВ,

ЩО ПРИЙМАЮТЬСЯ НА КОНКУРС

Головна мета конкурсу – порушити проблему нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, масштаби якої стрімко зростають упродовж останніх кількох років. Сьогодні частка нелегального тютюнового ринку складає 21,8%, а це кожна п’ята пачка сигарет, що перебуває у продажу. Через незаконний обіг тютюнових виробів тільки у 2022 році держава недоотримала 20,7 мільярда гривень. Більш широке та професійне висвітлення проблеми нелегальної торгівлі у ЗМІ, її згубних наслідків для економіки, бізнесу та соціуму сприятиме створенню суспільного резонансу та спонукатиме до активної протидії та боротьби із цим явищем.

Матеріал має відповідати темі конкурсу і містити дані, пов’язані з зазначеною проблематикою, відповідати певному розміру та жанру журналістських матеріалів

Формати

Tекстовий

Відео

Аудіо

Подкасти на відповідних

каналах

УМОВИ ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Матеріали на конкурс можуть подавати радіо- і тележурналісти, журналісти онлайн-медіа та друкованих видань, а також окремі автори цифрового контенту (фейсбук, інстаграм, YouTube блогери, автори подкастів) та автори спільнот.

Одиницею контенту, який приймається на конкурс, може бути матеріал, присвячений проблемі нелегального ринку тютюнових виробів та соціальній складовій цієї проблеми в регіонах, серед яких:

· аналітична стаття · інтерв’ю · відео- або радіосюжет · репортаж або фоторепортаж · подкаст · інфографіка · та інші жанри журналістики

До участі допускаються лише матеріали, які були створені та опубліковані після дати оголошення умов цього конкурсу – 07.04.2023

При заповненні попередньої форми реєстрації на сайті конкурсу, учасник конкурсу має можливість отримати додаткові інформаційні матеріали, які можуть допомогти у написанні матеріалу для участі в Конкурсі, зокрема дані досліджень, огляд ринку нелегальної продукції по сегментах, найбільш загрозливі прояви явища тощо.

Подати матеріал на конкурс можна двома способами:

1.

Надіславши організаторам посилання на матеріал або фотокопію сторінки видання з матеріалом на електронну пошту конкурсу kontraafacts@gmail.com. У листі необхідно зазначити свої контактні дані та коротку інформацію про ресурс, на якому опубліковано матеріал. Посилання прикріпити в тілі листа.

2.

Прикріпивши посилання на матеріал або фотокопію чи сканкопію сторінки видання з матеріалом у формі реєстрації: Посилання

Фотокопія чи сканкопія сторінки видання з матеріалом приймаються, тільки якщо матеріал вийшов у друкованому виданні, яке не має електронної версії. На копії має бути чітко видно назву видання, дату чи місяць виходу випуску видання, у якому опубліковано матеріал, що подається на конкурс.

Родичі організаторів та членів журі не мають права брати участь у конкурсі.

ЧАСОВІ ТА ГЕОГРАФІЧНІ МЕЖІ КОНКУРСУ

Матеріали на конкурс приймаються з 07.04.2023 по 11.06.2023 включно. Матеріали, подані після 23:59 години 11.06.2023 року, не розглядаються та не можуть взяти участь у конкурсі.

Конкурс проводиться на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій, а також зон активних бойових дій.

Оголошення переможців відбудеться в період з 19.06.2023 по 30.06.2023 включно.

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Призовий фонд

1 місце

40 000 грн*

2 місце

32 000 грн*

3 місце

25 000 грн*

Додаткові спеціальні відзнаки від членів журі – кожна по 20 000* грн.

Спеціальні відзнаки члени журі визначать на етапі оголошення переможців

Майстерклас від метрів журналістики – членів журі конкурсу, присвячений новітнім медіатрендам

Можливість публікації матеріалу в загальнонаціональному виданні

(якщо рівень матеріалу відповідатиме вимогам видання).

*Ідеться про суму, яку конкурсант отримає після відрахування податків.

Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті конкурсу та електронних ресурсах партнерів конкурсу. Грошові нагороди переможці конкурсу отримають на свої банківські картки.

Конкурсні роботи оцінює журі конкурсу

В журі конкурсу входять

Наталія Фесюн

генеральний директор асоціації «Укртютюн»

Вадим Денисенко

виконавчий директор Українського Інституту Майбутнього

Віталій Сич

головний редактор NV

Дмитро Дєнков

головний редактор «Економічної правди»

Юлія Самаєва

заступник головного редактора «Дзеркала тижня»

Кожне призове місце передбачає одного переможця – автора або творчу групу авторів контенту. Якщо призове місце посяде група авторів, грошову нагороду розділяють порівну між співавторами-переможцями.

Організатори конкурсу мають право протягом необмеженого періоду часу за власним вибором публікувати окремі твори та/або уривки з них зі зазначенням автора (авторів) у спеціальних випусках ЗМІ, соцмережах, поширювати їх у промоматеріалах конкурсу та в інший не заборонений законом спосіб.

Організатором Конкурсу є Українська Асоціація виробників тютюнових виробів «Укртютюн»

Технічним Партнером Конкурсу є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПОІНТЕР ЕДЖЕНСІ».

За підтримки Національної спілки журналістів України та Українського інституту майбутнього

Iніціатор

конкурсу

Партнери

конкурсу

Корисна інформація для представників ЗМІ

У чому небезпека нелегального ринку тютюнових виробів? Які ТОП-6 фактів нам відомі про незаконний обіг тютюну в Україні? Про що свідчать результати дослідження KANTAR? Які основні сегменти нелегального ринку? Як відрізнити нелегальну продукцію? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у додатковому матеріалі.

Скачати