АСОЦІАЦІЯ «УКРТЮТЮН» ЗАКЛИКАЄ ПАРЛАМЕНТАРІВ ПОВЕРНУТИ ДО ЗАКОНОПРОЕКТІВ ПРО Е-АКЦИЗ ТЕСТОВИЙ ПЕРІОД І НЕ ВНОСИТИ ДО НИХ ЗМІН, ЩО НЕ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ З БІЗНЕСОМ

21 червня 2023 року Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ухвалить рішення щодо законопроєктів № 8286 та № 8287 у межах їх підготовки до розгляду парламентом у другому читанні. Робота над законопроєктами, до якої, окрім парламентарів, було залучено зацікавлені центральні органи виконавчої влади та бізнес, виявилась довгою і непростою. Асоціація «Укртютюн» вдячна Комітету за можливість взяти активну участь у цій роботі та можливість внести свої пропозиції, а також Міністерству цифрової трансформації України та, зокрема, проєкту TAPAS  за підтримку галузі.

Напрацьована за наслідками відповідної роботи редакція законопроєктів є значно кращою за редакцію, прийняту у першому читанні. Вона є результатом компромісу між державою та бізнесом. Асоціація «Укртютюн» закликає народних депутатів підтримати законопроєкти про Е-акциз у відповідній редакції та не вносити до них змін, які не обговорювались з бізнесом або були відхилені за результатами обговорення на засіданнях робочої групи.

Реалізації норм вищезазначених законопроєктів та впровадження Е-акцизу потребуватиме напрацювання підзаконної нормативно-правової бази. Внесення змін до редакції, напрацьованої разом з центральними органами виконавчої влади та бізнесом, може додатково ускладнити цей процес та вплинути на можливістьйого реалізації.

Крім того, Асоціація просить повернути до законопроєктів виключені за наслідками останнього засідання робочої групи положення щодо перехідного (тестового) періоду, протягом якого тимчасово дозволятиметься паралельне нанесення на продукцію паперової або електронної акцизної марки. Такий період є необхідним для запобігання зупинкам виробництва (та зменшення внаслідок цього податкових надходжень) у разі виникнення непередбачуваних технологічних або інших чинників, через які нанесення на продукцію електронної марки буде тимчасово неможливим.