Майже 3 млн пачок нелегальних цигарок вилучили правоохоронці за 2 місяці спецоперації «Акциз»

27 січня 2022 р.

Про результати спецоперації, ініційованої міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, а також про те, як забезпечити ефективну боротьбу із нелегальною торгівлею тютюнових виробів говорили в рамках круглого столу щодо боротьби з контрабандою, контрафактом та іншими схемами з представниками профільної асоціаціями та “білими” виробниками, – розповіла народний депутат України Галина Янченко на своїй сторінці у Фейсбук.

Дослідження профільної асоціації, проведене у минулому році, вказує на зростання обсягів окремих схем, за рахунок яких нагрівав руки “чорний” ринок. Так, за даними дослідження минулого року зростання нелегальної торгівлі відбувалось серед іншого через схему “Duty Free”, коли вироби без акцизу, призначені ніби для Duty Free, постачались на звичайні прилавки. Через ці та інші зловживання втрати бюджету за оцінкою профільної асоціації могли сягнути 15 млрд гривень.

Детінізація ринку та системна робота МВС в рамках спецоперації “Акциз”, запущена наприкінці минулого року міністром, лише за місяць роботи суттєво збільшила надходження від підакцизних товарів до державного бюджету: на 16% від тютюну та 18% від лікеро-горілчаної продукції (місяць до місяця).

“Тому бачу можливісь і потребу продовження цієї надзвичайно вдалої ініціативи Дениса Монастирського та доцільність звернути увагу правоохоронців на деякі схеми, які розцвітали останніми роками. А проактивна участь легальних виробників, які сплачують всі податки та страждають від спотворення ринку “схемщиками”, в цій боротьбі буде лише плюсом і для правоохоронців, і для добросовісних виробників”, – зазначила Галина Янченко.