На Житомирщині викрили злочинне угруповання, учасники якого виготовляли та збували тютюнові вироби

12 березня 2021 р.

Викрили злочинне угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань у Житомирській області разом з колегами-правоохоронцями. Під час обшуків вилучили понад 4 тонни тютюну та 237 тис. грн готівки.

Відомо, що серед зловмисників – шестеро чоловіків, мешканці різних регіонів. Вони створили незаконний «бізнес» на виготовлення підроблених марок акцизного податку, а також фальсифікованих тютюнових виробів. Збували товар як оптово, так і в роздріб на місцевих ринках. Підпільні цехи знаходилися на території Хмельницької, Житомирської та Тернопільської областей.

Сьогодні, 12 березня, правоохоронці провели понад 20 санкціонованих обшуків на території Житомирської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Івано-Франківської областей. Вилучили понад 237 тис. грн готівки, обладнання для подрібнення тютюнової суміші та сушіння, понад 4 тонни тютюну, 2,5 млн гільз для цигарок, блокноти з «чорновими» записами та транспортні засоби.

Слідчо-оперативні заходи тривають. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозри.

Дії правопорушників кваліфіковані за ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування здійснюють слідчі управління ДФС в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Джерело: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України