Операція «Акциз»

Асоціація «Укртютюн»підтримує активізацію роботи МВС у боротьбі з тіньовим ринком тютюнових виробів

2 грудня 2021 р.

1 листопада за наказом Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського розпочалася операція «Акциз», метою якої є припинення нелегальної торгівлі без сплати податків на ринкахтютюнової продукції, лікеро-горілчаних виробів і пального. Про це Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У своєму пості він, зокрема, зазначив, що вже «перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації».

Міністр також повідомив, що ініціатива проведення такої операції виникла завдяки легальним підприємцям, які звернулися за допомогою: «Після призначення на посаду міністра внутрішніх справ України до мене звернулися представники асоціацій легальних виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, власники мереж з продажу палива. Вони розповіли про жахливий стан речей на цих ринках. У той час як легальні товаровиробники виконують свої обов’язки та сплачують мільярди гривень акцизних податків, поряд існує величезний сектор тіньової економіки».

Монастирський запевнив, що операція «Акциз» діятиме на постійній основі,і підтвердив, що МВС має необхідні повноваження для наведення порядку зі сплатою податків та акцизів. Він додав, що це спільна боротьба всіх правоохоронних органів, а також закликав приєднатися до неїмісцеву владу.

Міністр наголосив: «Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші – ні, приречена бути слабкою. У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу».

Асоціація «Укртютюн» підтримує активізацію роботи МВС у сферідетінізації тютюнового ринку України. В Асоціації переконані, що боротьбу з незаконною діяльністю на ринку тютюнових виробів слід вести на постійній основі, використовуючи для цього всі наявні можливості.

На сьогодні ситуація на тютюновому ринку є без перебільшення загрозливою. Так, згідно з дослідженням «КАНТАР Україна» у серпні обсяг тіньового сектору ринку сигарет промислового виробництва досяг небувалої раніше величини – 18,1% від загального обсягу ринку, що є абсолютним рекордом за 11 років спостережень. Внаслідок цього за підсумками 2021 року бюджетами всіх рівнів буде недоотримано понад 14,4 млрд грн податкових надходжень.

Лише ліквідація нелегального обігу тютюнових виробів в країні дозволить забезпечити рівні умови ведення бізнесута сприяти розвитку галузі, що є запорукою зростання надходжень до Державного та місцевих бюджетів.