Влада та легальний бізнес спільно протидіятимуть незаконній торгівлі тютюновими виробами

4 жовтня 2021 року під егідою Американської торговельної палати в Україні відбулася зустріч легального бізнесу з представниками Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України, Ради національної безпеки і оборони України, Бюро економічної безпеки України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України з питань протидії незаконній торгівлі тютюновими виробами.

KANTAR Україна представив власне дослідження, за даними якого у травні цього року доля незаконних сигарет промислового виробництва сягнула майже 16% від загального обсягу внутрішнього ринку, а очікуваний обсяг податкових недонадходжень за 2021 рік складає 13,2 млрд грн. Це абсолютний рекорд за 11 років досліджень.

Асоціація «Укртютюн» наголосила на комплексній природі проблеми незаконної торгівлі тютюновими виробами, що має транскордонний характер, підживлює інші сфери тіньової  економіки та є тісно пов’язаною з організованою злочинністю. Від наслідків незаконної торгівлі страждають як держава, так і легальний бізнес. Крім того, незаконна продукція є доступною для дітей, оскільки нерідко реалізується з рук, у тому числі, поштучно.      У ході конструктивного діалогу представники влади та бізнесу обмінялись думками щодо причин зростання долі тіньового сектору, першочергових кроків, необхідних для зупинення відповідної негативної тенденції, та домовились спільно протидіяти тіньовому сектору.